Workshop Ján Hajnal - jazzový klavír

10.05.2017

10. mája sa u nás na škole uskutoční workshop s Jánom Hajnalom, okrem individuálnych hodín nám pomôže aj s Jazzovým Ansámblom. Zopár zaujímavostí:


1952 - 1962 Hudobná škola v Košiciach, odbor klavír

1962 - 1967 Konzervatórium Košice, odbor klavír a kontrabas
1963 založil Trio Jána Hajnala (Viktor Hidvéghy - kontrabas, Jozef "Dodo" Šošoka - bicie), s ktorým v zmenenom obsadení účinkuje dodnes
1964 - 1966 Jazzové kvarteto košického konzervatória
2005 člen Classical & Jazz Art Duo s prof. Milošom Jurkovičom (flauta) v programe Bach & Jazz, s ktorým vystúpil v Slovenskom rozhlase (Bratislava), na Bratislavskom hrade, na Přerovskom jazzovom festivale, Trenčianskej hudobnej jeseni a i.

V súčasnosti spolupracuje s americkým bubeníkom Bobby Durhamom vo Švajčiarsku, s rakúskymi hudobníkmi G. Breinschmidom (basgitara) a Ch. Sallfelnorom (bicie), koncertuje sólovo (o. i. vystúpenie v Leighton House v Londýne) i v duu (Classical and Jazz Art Duo) a vo veľkej miere sa venuje interpretácii tém vážnej klasickej hudby v jazzovom štýle (Beethoven, Mozart, Čajkovskij, Bach, Suchoň, Cikker, Zeljenku, A. Moyzesa)
2007 v duu s prof. Milošom Jurkovičom vystúpil na festivale Hudobná jeseň v Cíferi a absolvoval rad koncertov po slovenských mestách a kúpeľoch
2008 vystúpenie v prezidentskom paláci v Bratislave (Grassalkovichov palác); koncert v rámci festivalu Pražská jar; rozšírenie koncertného programu o spracovanie ďalších autorov (vlastná tvorba Jána Hajnala a jazzové úpravy skladateľov Mozarta, Chopina a Faurého)