Koncert študentov z Janáčkovho konzervatória v Ostrave 

08.11.2016

8. novembra sa uskutoční koncert študentov z partnerskej školy z Ostravy v koncertnej sieni konzervatória o 16.30 hod.

Účinkujúci: 

Kateřina Pašková - klarinet, 5. ročník

Martin Schubert - violončelo, 6. ročník

Veronika Kijonková - klavír, 4. ročník

Mgr. Roman Rucký - klavírna spolupráca

MgA. Petr Bohuš - sprievodné slovo

___________________________________________________________

PROGRAM:

Joseph Haydn: Koncert C dur pre violončelo a klavír Hob VIIb:1

1. časť - Moderato

Fryderyk Chopin: Scherzo No. 3 cis mol, op. 39

André Bloch: Denneriana pre klarinet a klavír

François Francoeur: Sonáta E dur pre violončelo a klavír No. 4

1. Adagio cantabile

2. Allegro vivo

Claude Debussy: Premiere Rhapsodie pre klarinet a klavír

Franz Liszt: Concert etude No. 2 "Gnomenreigen"

L. v. Beethoven: Trio B dur pro klarinet, violončelo a klavír, op. 11

1. Allegro con brio

2. Adagio

3. Tema con variazioni 

Kateřina Pašková, študentka 5. ročníka klarinetovej triedy MgA. Petra Bohuša, má za sebou dnes už rad úspechov a vystúpení s renomovanými umelcami (napríklad so Smetanovým triom, či Triom Amadeus). Ako najmladšia účinkovala s poprednými a významnými českými klarinetistami na prestížnom koncerte Pocta klarinetu minulý rok v Ostrave. V júni tohto roku, spoločne so svojím pedagógom, vystúpila na koncerte v rámci Medzinárodného  hudobného festivalu  Beethovenov  Hradec.  Získala  rad ocenení,  či   už    ako  sólistka  alebo  s   mnohými     komornými   súbormi. K najvýznamnejším úspechom patrí dvojnásobné víťazstvo na súťažiach  B. Martinů   a   K.  Dittersa,   2. cena na Súťaži konzervatórií Českej republiky           v Pardubiciach a mnohé ďalšie.

Veronika Kijonková študuje 4. ročník Janáčkovho konzervatória v Ostrave  v triede MgA. Michala Bártu. Na klavíri hrá od 7 rokov a už na ZUŠ sa úspešne zúčastňovala mnohých interpretačných súťaží. Za svoje najväčšie úspechy v poslednom období považuje účasť na súťažiach Pro Bohemia (Ostrava - 2. cena), Music seasons in Berlin (1. cena) a Concorso pianistico internazionale Roma (čestné uznanie). Okrem sólistickej činnosti ju zaujíma komorná hra, ktorej by sa i v budúcnosti rada venovala. Svoje klavírne umenie by raz rada chcela zdokonaľovať štúdiom na Akadémii múzických umení.

Martin Schubert je študentom 6. ročníka odboru hra na violončele Janáčkovho konzervatória v triede Mgr. Jiřího Zedníčka. Je členom Panhandel kvarteta, v roku 2015 bol spoluzakladateľom Slezského kvarteta. Pravidelne sa zúčastňuje medzinárodných interpretačných kurzov (M. Fukačová, J. Schulmeister, K. Žvak, M. Petráš). Už na ZUŠ získal mnoho ocenení, medzi tie posledné v období štúdia na konzervatóriu patrí víťazstvo na súťažiach Pro Bohemia (Ostrava) alebo Mládí          a Bohuslav Martinů (Polička). Významná bola taktiež jeho účasť na Festivale mladých laureátov medzinárodných súťaží v minulom roku v Katowiciach.